Σάββατο 17 Αυγούστου 2013

Πέρασε απο την Σοσό η Λιόν

Πέρασε από την έδρα της Σοσό η Λιόν με 3-1 και πήρε με αυτόν τον τρόπο τη δεύτερη νίκη της στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 2ης αγωνιστικής του Championnat.

Το απόλυτο διατήρησε η Λιόν παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο.
Μπορεί οι "γκον" να βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ από γκολ του Μπουντεμπούζ, αλλά τελικά κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ.

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση προς το τέλος του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δύο γκολ μέσα σε εννιά λεπτά γυρίζοντας έτσι το παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν όπως τελείωσαν το πρώτο, πέτυχαν ένα ακόμη γκολ, και κατάφεραν έτσι να ζευγαρώσουν τις νίκες τους στο Championnat.
ΣΟΣΟ: Πουπλέν, Κορσιά, Πεϊμπέρν, Καντέ, Φοσουριέ, Άικμαγιερ (48' Ντουμπαΐ), Καρλάο, Κοντού, Μπουντεμπούζ, Μπακαμπού, Μπουτέν (73' Ρουντέ)
ΛΙΟΝ: Α. Λόπες, Μ. Λόπες, Μπίσεβατς, Φοφανά, Μπεντιμό, Μαλμπράν, Γκοναλόν, Λακαζέτ (83' Ντάνιτς), Γκρενιέ (79' Φερί), Γκουρκούφ, Μπενζιά (69' Μπαλουλί)