Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Θρίαμβος της Ρόμα στο Μιλάνο

Η Ρόμα έκανε το "7 στα 7", νικώντας με 3-0 την Ίντερ μέσα στο Μιλάνο, χάρη στα δύο γκολ του Φραντσέσκο Τότι και το ένα του Αλεσάντρο Φλορέντσι στο 1ο ημίχρον.

Η Ρόμα πήρε με εντυπωσιακό τρόπο την 7η νίκη της σε ισάριθμα ματς, καθώς επικράτησε με 3-0 της Ίντερ μέσα στο Μιλάνο.
Οι "τζαλορόσι" από το πρώτο ημίχρονο είχαν "καθαρίσει" το ματς με τα δύο γκολ του Φραντσέσκο Τότι και αυτό του Αλεσάντρο Φλορέντσι στο 44' με φοβερό σουτ στην κίνηση.

Ο Τότι είχε ανοίξει το σκορ στο 18' με εξαιρετικό δεξί σουτ και το δεύτερο τέρμα του το πέτυχε στο 40' με πέναλτι, το οποίο το είχε κερδίσει ο Ζερβινιό.

Οι συνθέσεις

ΙΝΤΕΡ (3-6-1): Χαντάνοβιτς, Ρολάντο, Ρανόκια, Ζουάν Ζεζούς, Γκουαρίν (70' Μιλίτο), Ταϊντέρ (57' Κόβατσιτς), Καμπιάσο, Ναγκατόμο, Άλβαρο Περέιρα (46' Ικάρντι), Ρίκι Άλβαρες, Παλάσιο.
ΡΟΜΑ: Ντε Σάνκτις, Τοροσίδης, Μπενατιά, Καστάν, Μπαλτζαρέτι, Ντε Ρόσι, Πιάνιτς (57' Ταντέι), Στρόουτμαν, Τότι (81' Ντοντό), Ζερβινιό, Φλορέντσι.
*κόκκινη 79' Μπαλτζαρέτι

ΚΙΕΒΟ: Πουτζόνι, Σάρντο, Μπερναρντίνι (73' Μπόστιαν Σέζαρ), Κλάιτον, Ντραμέ, Ριγκόνι, Μπερτιβόλιο, Ιμπρότα (58' Πελισιέ), Εστιγκαρίμπια (64' Χέτεμαϊ), Τερό, Παλόσκι.
ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Μπελίνι, Στεντάρντο, Λουκίνι, Μπρίβιο, Τσιγκαρίνι, Καρμόνα, Ραϊμόντι (86' Γέπες), Μποναβεντούρα (82' Μπριέντζα), Μαξιμιλιάνο Μοράλες (75' Μπαζέλι), Ντένις.